Hızlı Bilgi
Webnia hizmetleri hakkında hızlıca bilgi sahibi olabilir ihtiyacınız olan hizmetin sayfa detayını inceleyerek teklif isteyebilirsiniz.

Dijtal Pazarlama Hizmetleri

İnternet Reklamları Yönetimi

SEO Optimizasyon ve SEO Danışmanlığı

Analiz ve Değerlendirmeler

Sosyal Medya Yönetimi

Hızlı İletişim
Aşağıdaki bilgilerden tarafımıza hızlıca ulaşabilirsiniz.

0539 811 1591

info@webnia.com

İstanbul / Bahçelievler

0539 811 1591

İstanbul / Bahçelievler

Top

E-Ticaret

Webnia / Web Tasarım / E-Ticaret
E-ticaret projeniz için Hemen Teklif İste

E-ticarete Başlamak

Yeni pazarlama yöntemlerinden biri olan e-ticareti ülkemizdeki tüketicilerin kullanım oranı artmaya devam etmektedir. E-ticaretin ciddiyetini farkına varan firmalar sanal mağazalar açarak yeni kitlelere ulaştılar ve satışlarını arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedirler. E-ticaretin sunduğu bir çok avantaj sayesinde yatırım yapılması gereken önemli bir pazardır. Fiziksel mağaza ile sadece lokasyon bazlı ulaşabileceğiniz müşteriler yerine tüm ülkeden hatta dünyadan insanların gelmesi sağlayabilirsiniz. Doğru yatırım ve doğru strateji ile elde edeceğiniz ciro ve büyümeyi hayal etmek bile oldukça güzel.

E-ticaret Sitesi Yazılımları ve Çözümleri

Peki e-ticarete başlarken nasıl bir sistem seçmelisin , kimlerle çalışmalısınız , ne gibi ihtiyaçlarınız bulunmaktadır gibi aklınızda onlarca soru oluşması gayet normal bir durum. Özellikle sektöre uzak biriyseniz bu konuda oldukça zorlanabilirsiniz. Öncelikle yatırım yapmadan önce uzman birinden yardım talebinde bulunmanız sizi doğru adım atmanıza yardımcı olabilir. Tabi ki karşınızdaki kişinin ne kadar uzman olduğu da önemli bir konu. E-ticaret yazılımı seçerken bütçeniz ve neler yapmak istediğiniz büyük önem taşımaktadır. Kullanmayacağınız yazılımları istemeniz hem bütçe olarak kabarık bir fiyat çıkmasına neden olur hem de sisteminizi olumsuz olarak etkiler. Yazılımın temiz kodlanmasına dikkat edilmesi gereklidir ve aynı zamanda SEO alt yapısına uygun olması gereklidir. E-ticaret de SEO ‘nun önemine aşağıda bahsedeceğiz. Bir diğer önemli nokta ise anlaşılabilir yönetim panelinin olmasıdır.

E-Ticaret ve SEO

E-ticaret ‘de önemli olan ürünlerinizi sergilemek mi bunların satılması mı ? Tabi ki e-ticaret için yaptığınız tüm yatırımlar satış olmadığı veya müşterinin aradığında sizi bulamaması yatırımlarınız hiç anlamını taşımaktadır. Bu nedenle seçtiğiniz e-ticaret alt yapısının seo uyumlu olması ve sayfalarınız doğru optimize edilmesi çalışmalarının yapılması durumunda pazardaki müşteriler kolaylıkla aratarak sizi bulabilirler. Webnia SEO uyumlu e-ticaret alt yapısı ile hizmet vermektedir ve hazır e-ticaret siteleriniz için de SEO Hizmetleri vermektedir.

E-TİCARET SİSTEMLERİ

Açık kaynaklı e-ticaret sistemi olan Opencart küçük ve orta ölçekli e-ticaret siteleri için uygun altyapı sistemidir.  Kolay kullanımı ve sürekli güncellenen versiyonları sayesinde rahatca e-ticaret kullanımı sağlayabilirsiniz. SEO, Ödeme Yöntemleri , Kargo Metodları ve diğer ihtiyacınıza yönelik geliştirmeler opencart da rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Magento Alt yapısı ücretli lisans ve ücretsiz lisans olarak kullanılabilmektedir. Diğer e-ticaret sistemlerine göre kullanımı daha gelişmiş profesyonel bir sistemdir. Büyük işletmeler için uygun olan magento alt yapısı ücretsiz ve ücretli eklentiler ile geliştirilebilmektedir.

Son yıllarda ön plana çıkan woocommerce aslında wordpress e-ticaret eklentisidir. Tek başına e-ticaret sistemi olarak kullanılmamaktadır. Küçük işletmeler için uygun olabilecek woocommerce yapısı ile kolay arayüze sahip olabilir SEO konusunda başarılı bir grafik elde edebilirsiniz. Diğer e-ticaret sistemlerine göre daha az eklentisi olsa da sürekli geliştirilen bir e-ticaret sistemidir.

Sistemi ihtiyaçlarınıza göre oluşmasını istiyorsanız özel yazılım sizin için uygun olabilir. Doğru bir e-ticaret yazılımı için gerekli fizibilite çalışması yapılarak ihtiyaçların belirlenmesi gerekli ve son trend teknolojilere göre yazılmalıdır.

SIK SORULAN SORULAR

Hazır E-ticaret Sitelerinin dezavantajları nedir ?

Hazır e-ticaret paketlerinin sizi zor durumda bırakacak bazı durumları bulunmaktadır bunlardan bazıları ;

  • Geliştirilmeye açık olmaması.
  • Sürekli olarak ek maliyetlerin çıkması.
  • Standart temaların kullanılması özel tema için fahiş fiyatların istenmesi.
  • Yıllık ödenmesi istenen maliyetler
  • Sitenizi taşımanıza izin vermemeleri ve o firmaya bağlı kalmanız.
  • Ek isteklerinizde müşteri memnuniyetinden ziyade karşınıza çıkan sözleşmeniz.
Mevcut e-ticaret sitem için çalışma yaptırabilir miyim ?

Mevcut e-ticaret siteniz için firmanızın ve yazılımınızın izin verdiği ölçüler çerçevesinde geliştirme yapabiliriz. Sorunlarınızı ve isteklerinizi bize bildirebilir konunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

E-ticaret sitesi yaptırmanın fiyatları nedir ?

E-ticaret sayfalarına fiyat verebilmemiz için projeniz hakkında detaylı bilgiye ihtiyacımız bulunmaktadır. İletişim adresimizden projeniz hakkında bilgileri doldurarak teklif isteyebilirsiniz.